Linde E30/600HL/387
Skriv ut
INFO
Produktgrupp
Elmotviktstruckar
Märke / modell
Linde E30/600HL/387
11 765 h
Uppställningsplats
Rae vald
Land
Estland
Allmänt betyg
Mascus ID
7D6B79C5
PRIS
Jämför i annan valuta
Pris
DETALJER
Lagerid
WB17EE153
Serienummer
H2X387H04495
Antal däck
4
Servicekontrakt
Ja
Antal tidigare ägare
1
Senast besiktigad
Max. lyftkapacitet
3 000 kg
Tyngdpunkts avstånd
600 mm
Lyfthöjd
5 930 mm
Frilyft
1 844 mm
Bygghöjd
2 667 mm
Stativtyp
Triplex / frilift
Hytt
Hytt
Däcktyp
Superfjädring
Batteriets spänning
80 V
Batterikapacitet
775 Ah
Batteri år/månad
2017
Tillverkare laddare
Fronius Selectiva 8090
Laddspänning
80 V
Laddström
90 A
Styrhjulskonfiguration
2
Drivhjulskonfiguration
2
Storlek på framdäck
Storlek på bakdäck
Tillverkningsland
Tyskland
Tillbehör
Linde Safety Pilot- kaalusüsteem koos tõstejõu kontrolliga, Durwen fork positioner type RZV 35 S
Linde Safety Pilot, Durwen fork positioner type RZV 35 S
Entreprenad tillbehör
Laddare
3 ventil
4 ventil
Takfönster
Annan information
Two pedal system,Batt.-door 180° f.batt.-change,Full cabin with heater,Super-Deluxe PVC pneum.susp. - Swivelling seat,Internal Mirror (Panorama),Height adj. steering column,A4 Clipboard lighted,Roll-up sun visor top & front,Working lamps position 1+2+3+4+5+6+8 LED,Electrical socket - 12V,Audible warning in reverse,Flashing beacon beneath OHG,7103 wired thr. 3-pos. switch,BlueSpot™ position 7,Anti-spray mudflaps front,Tilt cylinder protection