Kalmar DC20-1200
Pris på begäran
Skriv ut
INFO
Produktgrupp
Dieselmotviktstruckar
Märke / modell
Kalmar DC20-1200
Land
Tyskland
Allmänt betyg
Mascus ID
EEB041C4
Lyfthöjd
6 000 mm
Stativtyp
Duplex
Tyngdpunkts avstånd
1 200 mm
Däcktyp
Luftgummi
Gaffellängd
2 400 mm
Bygghöjd
4 800 mm
Hytt
Saknas/Övrigt
Växellåda
Clark
Motor
Diesel - Volvo
Framdäckens kondition
80 - 100%
Bakdäckens kondition
60 - 80%
Storlek på framdäck
Storlek på bakdäck
Transportmått (LxBxH)
6100 x 3050 x 4800 mm